Wynajem auta zastępczego w Olsztynie

Toyota Aygo - wynajem samochodów OlsztynPoznaj najważniejsze informacje na temat aut zastępczych dostępnych w Olsztynie i sprawdź, z jakiej oferty możesz skorzystać.

Samochód zastępczy po stłuczce lub wypadku

Po wypadku lub stłuczce osobie poszkodowanej, która musi oddać samochód do naprawy, przysługuje auto zastępcze. Koszty jego wynajmu są pokrywane z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia. Warto jednak poznać kilka faktów na temat wynajmu samochodów zastępczych, aby nie narazić się na dodatkowe koszty.

  1. Koszty wynajmu samochodu nie mogą być zbyt wysokie. Poszkodowany otrzymuje od ubezpieczyciela pieniądze za wynajem dopiero po usunięciu szkody. Oznacza to, że początkowo najemca sam płaci za usługę, a dopiero potem koszty są zwracane. Ubezpieczyciele jednak często określają stawki wynajmu, które są w stanie pokryć. Powinny być to stawki obowiązujące na lokalnym rynku. Dlatego warto unikać drogich wypożyczalni, a przed skorzystaniem z usług którejkolwiek z nich, zapytać ubezpieczyciela o maksymalną wysokość pokrywanych kosztów.

  2. Wynajęty samochód powinien reprezentować podobny standard co uszkodzone auto. Jeśli będzie to znacznie nowszy i lepszy model samochodu, ubezpieczyciel może nie pokryć całości kosztów związanych z wynajmem.

  3. Auto zastępcze należy się nawet wtedy, gdy istnieje dostęp do komunikacji miejskiej. Jeśli ubezpieczyciel nie chce opłacić wynajmu samochodu argumentując, że poszkodowany może w czasie naprawy auta korzystać z tramwajów czy autobusów, robi to bezprawnie.

Jeśli chcesz w Olsztynie wypożyczyć samochód na czas naprawy własnego pojazdu, możesz to zrobić u nas. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – chętnie doradzimy w wyborze auta i przedstawimy szczegóły oferty.

Sprawdź cenę Zarezerwuj