Wynajem samochodów Olsztyn – jasne zasady, wygodne warunki

Każdy, kto po raz pierwszy decyduje się na wynajem samochodu, przeżywa niemały stres związany ze skorzystaniem z tej usługi. Jest wiele pytań, na które szuka się wtedy odpowiedzi. Kolejny raz jest już prostszy, jednak na samym początku klient czuje się bardzo niepewnie. Poniższe informacje są skierowane do wszystkich tych, którzy nigdy jeszcze nie korzystali z usług wypożyczalni samochodów i chcą dowiedzieć się w kilku prostych zdaniach, o co tu właściwie chodzi.

Wynajem samochodów OlsztynWynajem samochodów – zasady

Jakie zasady obowiązują w wypożyczalni samochodów? Oto najważniejsze rzeczy, które powinien wiedzieć każdy klient.

  1. Osoba wynajmująca samochód musi mieć ukończone 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy oraz ważny dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość).

  2. Na koszt wynajęcia samochodu składa się obowiązująca stawka za dobę pomnożona przez ilość dni, koszt zużytego paliwa (odbiera się samochód z pełnym bakiem i taki też należy zwrócić do wypożyczalni) oraz kaucja, z której mogą być potrącone koszty za ewentualne uszkodzenia. Gdy nie ma uszkodzeń, kaucja jest zwracana klientowi w całości.

  3. Każdy klient musi dokładnie zapoznać się z umową, w której zapisane są warunki rozliczania kosztów, a także zawarte są informacje na temat stanu technicznego pojazdu.

  4. Za przekroczenie założonego okresu wypożyczenia naliczane są dodatkowe opłaty. Przedłużenie okresu najmu należy zawsze uzgodnić z wypożyczalnią.

  5. Samochód mogą prowadzić wyłącznie osoby wymienione w umowie.

To oczywiście tylko podstawowe informacje. Bardziej szczegółową wiedzę na temat tych usług można zdobyć, zapoznając się z regulaminem wypożyczalni, a także dokładnie czytając umowę przed jej podpisaniem.

Czytaj także: Samochody służbowe na wynajem – udana delegacja w Olsztynie

Sprawdź cenę Zarezerwuj