Wynajem samochodu – tańsza alternatywa dla własnego auta?

Hyundai Santa Fe Olsztyn wynajemDo niedawna posiadanie własnego samochodu kojarzyło się z wyższym standardem życia oraz codziennym komfortem. Obecnie jednak pogląd ten ulega zmianie. Korki na drogach, drogie paliwa, wysokie koszty utrzymania aut oraz kwestie ekologiczne sprawiają, że coraz więcej osób postanawia zrezygnować z codziennego poruszania się samochodem, a zamiast tego wybierają rowery lub komunikację miejską.

W takiej sytuacji pojawia się pytanie: czy posiadanie własnego auta ma w ogóle sens? Jeśli używamy go sporadycznie, np. kiedy pojawia się konieczność przewiezienia jakichś bagaży lub gdy chcemy odwiedzić rodzinę w innej miejscowości – to koszty jego utrzymania okazują się zupełnie nieadekwatne do korzyści, które otrzymujemy. Co roku trzeba płacić coraz droższe ubezpieczenie, konieczne są także regularne przeglądy i naprawy, które obciążają kieszeń.

Czytaj także: Awaria samochodu? Skorzystaj z usług wypożyczalni!

Wynajem samochodu zamiast własnego auta?

Alternatywą dla posiadania własnego samochodu jest jego wypożyczanie wtedy, gdy pojawia się taka potrzeba. Można bardzo łatwo wyliczyć, czy jest to opłacalne: najpierw należy zsumować koszty usługi oraz paliwa zużywanego przy tych nielicznych okazjach, a następnie zestawić to z kosztami utrzymania własnego auta. Jeśli ta pierwsza opcja jest tańsza, być może warto przemyśleć sprzedaż samochodu?

Argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem mogą być malejące koszty wynajmu samochodów. Z roku na rok usługa ta staje się coraz popularniejsza i coraz bardziej korzystna pod względem finansowym. Aby przekonać się, jak niewysokie są obecnie ceny wypożyczenia samochodów, zachęcamy do przejrzenia naszego cennika. Resztę rozważań oraz ostateczną decyzję zostawiamy już samym właścicielom aut.

Sprawdź cenę Zarezerwuj