Kto decyduje się na wynajem samochodów?

Wśród klientów wypożyczalni samochodów można wyróżnić kilka dominujących grup.

Z usług wypożyczalni samochodów korzysta bardzo wiele osób. Choć wydawałoby się, że główną grupą docelową tej usługi są osoby odwiedzające inne miasta w celach biznesowych, to okazuje się, że także i inne grupy klientów zaczynają się interesować krótkoterminowym wynajmem aut.

Do kogo skierowane są usługi wynajmu samochodów?

Biznesmeni, przedstawiciele handlowi i inne osoby, w których pracy podstawą jest mobilność, wciąż są jedną z głównych grup klientów wypożyczalń samochodów. Da się jednak zauważyć rosnące zainteresowanie tymi usługami wśród:

  • turystów – osób odwiedzających obce miejsca w celach rekreacyjnych, turystycznych, rozrywkowych, z rodzinami lub w grupie znajomych;

  • klientów assistance – czyli osób, które po wypadku lub stłuczce musiały oddać auto do naprawy, a na ten czas ubezpieczyciel zapewnia im samochód zastępczy, który może być wynajęty właśnie z wypożyczalni;

  • lokalnych mieszkańców – którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą korzystać z własnego samochodu, a potrzebują sprawnego pojazdu, którym mogliby się swobodnie poruszać w określonym terminie.

Olsztyn – oferta wypożyczalni aut

2010 Lexus RX 350 - Wynajem samochodów w OlsztynieZmieniającą się struktura klientów odzwierciedla zresztą oferta działających na rynku wypożyczalń samochodów. Na przykładzie naszej wypożyczalni w Olsztynie można zauważyć, że dostępne na wynajem są:

  • eleganckie samochody o luksusowym standardzie, chętnie wynajmowane przez biznesmenów podczas podróży służbowych,

  • duże samochody rodzinne (minivany), dzięki którym można odbyć udaną wycieczkę po okolicy wraz z obszernym bagażem,

  • niewielkie i oszczędne samochody do poruszania się po mieście, których główną zaletą jest praktyczność.

Wypożyczalnia aut AHAW w Olsztynie stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkich grup klientów bez wyjątku. Przekonaj się o tym sam, poznając dokładniej naszą ofertę – zapraszamy.

Sprawdź cenę Zarezerwuj