Odpowiedzialne kierowanie wypożyczonym autem

pexels-photo-1402787Niektórzy kierowcy nie traktują wynajmowanego samochodu jedynie jako środka transportu, ale jako gadżet i coś, czym można się popisać, pokazać przed innymi i zrobić wrażenie. I nie ma w tym niczego złego, aż do momentu, w którym cierpi na tym bezpieczeństwo jazdy…

Rozważnie korzystaj z samochodu!

Niezależnie od tego, za kółkiem jakiego samochodu z wypożyczalni usiądziesz, pamiętaj, że od Twojego zachowania na drodze zależy bezpieczeństwo nie tylko Twoje, ale i innych. Dlatego pamiętaj o tym, aby:

  • Nie przekraczać wyznaczonej prędkości – nawet jeśli wydaje się, że warunki na drodze pozwalają na niewielkie pofolgowanie swojemu umiłowaniu do szybkiej jazdy, to ograniczenia prędkości nie powstały bez powodu.
  • Dostosowywać prędkość oraz sposób prowadzenia do warunków na drodze – zwłaszcza przy niekorzystnej pogodzie lub słabej widoczności.
  • Nie robić innym kierowcom „na złość” – kultura na drodze pozwala nie tylko na uniknięcie wielu stłuczek, ale także stawia, że wszystkim jeździ się przyjemniej i bezpieczniej.
  • Jeździć uważnie i unikać rozpraszaczy. Jednym z nich może być głośna muzyka w głośnikach. Pisk opon, klakson czy „gazowanie” może rozpraszać innych kierowców i prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze!
  • Dbać o odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy oraz o jego dobry stan techniczny. Jeśli masz wątpliwości w kwestii stanu wynajmowanego auta – skonsultuj się z wypożyczalnią!

Jeśli szukasz idealnego i bezpiecznego samochodu na weekend lub dłużej – koniecznie skontaktuj się z wypożyczalnią samochodów w Olsztynie!

Sprawdź cenę Zarezerwuj