Jazda samochodem – bezpieczeństwo na drodze to priorytet

auto na wynajemNiektórzy kierowcy nie traktują samochodu jedynie jako środka transportu, ale jako gadżet i coś, czym można się popisać, pokazać przed innymi i zrobić wrażenie. I nie ma w tym niczego złego, aż do momentu, w którym cierpi na tym bezpieczeństwo jazdy…(Czytaj również: Samochody, które poprawiają humor)

Samochód to nie zabawka – jeździj odpowiedzialnie!

Niezależnie od tego, jakim samochodem jeździsz na co dzień, pamiętaj, że od Twojego zachowania na drodze zależy bezpieczeństwo nie tylko Twoje, ale i innych. Dlatego siadając za kierownicę, pamiętaj o tym, aby:

  • Nie przekraczać wyznaczonej prędkości – nawet jeśli wydaje się, że warunki na drodze pozwalają na niewielkie pofolgowanie swojemu umiłowaniu do szybkiej jazdy, to ograniczenia prędkości nie powstały bez powodu. Być może droga jest nierówna, w słabym stanie lub uniemożliwia swobodne manewry? Warto się nad tym zastanowić, zanim przyciśnie się mocniej pedał gazu.

  • Dostosowywać prędkość oraz sposób prowadzenia do warunków na drodze – zwłaszcza przy niekorzystnej pogodzie lub słabej widoczności.

  • Nie robić innym kierowcom „na złość” – kultura na drodze pozwala nie tylko na uniknięcie wielu stłuczek, ale także stawia, że wszystkim jeździ się przyjemniej i bezpieczniej.

  • Dbać o odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy oraz o jego dobry stan techniczny. Nawet najpiękniej prezentujące się z zewnątrz auto potrzebuje regularnych przeglądów i stałej dbałości o to, co jest „w środku”. Nie można zapomnieć o wymianie opon na czas, o zapasie płynu do spryskiwaczy, o sprawnych wycieraczkach i działających żarówkach. Takie małe detale mogą bardzo zaważyć na bezpieczeństwie jazdy.

  • Jeździć uważnie i unikać rozpraszaczy. Jednym z nich może być głośna muzyka w głośnikach. Nie warto też „bawić się samochodem” – pisk opon, klakson czy „gazowanie” może rozpraszać innych kierowców i prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Sprawdź cenę Zarezerwuj